Закрити
У-у, боляче або чому ми тиснемо руку
25 Жовтня 2005, 00:00 , Переглядів: 5088
FacebookTwitterLivejournal
У-у, боляче або чому ми тиснемо руку У-у, боляче або чому ми тиснемо руку

А ви знаєте, чому при зустрічі, знайомстві або прощанні заведено тиснути руку? — поправивши окуляри на носі, спитав Равлик, і не чекаючи відповіді, продовжив, — ця традиція йде з глибокої давнини. Ще за лицарських часів було прийнято подавати руку один одному при зустрічі, показуючи цим, що в тебе немає зброї і ти прийшов з миром. Й досі подають саме праву руку, адже і зброю тримали, й писали більше правицею.

Йшла Бджілка лісовою стежкою. Аж раптом на зустріч їй Равлик, Коник-стрибунець, Мураха і Метелик.

— О, привіт, Бджілко, — підбіг першим Коник і став хвацько трясти її за руку.

— У-у, боляче, – зойкнула Бджілка у відповідь на привітання.

Тут озвався Равлик, який стояв трохи осторонь, і друзі вважали його ходячою енциклопедією:

— А ви знаєте, чому при зустрічі, знайомстві або прощанні заведено тиснути руку? — поправивши окуляри на носі, спитав Равлик, і не чекаючи відповіді, продовжив, — ця традиція йде з глибокої давнини. Ще за лицарських часів було прийнято подавати руку один одному при зустрічі, показуючи цим, що в тебе немає зброї і ти прийшов з миром. Й досі подають саме праву руку, адже і зброю тримали, й писали більше правицею.

— Але не чемно, — Равлик обернувся до Коника, — сильно трясти руку, коли вітаєшся, потрібно лише злегка потиснути її.

Бджілка, вислухавши зауваження, завзято почала тиснути всім руку на знак привітання. Равлик подивився на це й знов зауважив:

— Так, а якщо зустрічаєш багато друзів або знайомих, то не буде нечемним, якщо всім не подаси руку, достатньо двом-трьом найстаршим, а іншим просто сказати "Привіт" або "Вітаю".
А ще цікаво, що рукостискання прийняте не в усіх народів. В японців взагалі будь-який дотик один до одного при зустрічі неприпустимий.

— Японці, китайці – це дуже далеко, — зморщився Коник-стрибунець і, повернувшись до Бджілки, сказав, — ходімо краще в гості до Метелика!

— Ходімо, — вигукнула Бджілка і плеснула по долоні Коника.

Тут знову озвався Равлик:

— Знаєте, ви щойно уклали угоду! В давнину, бити рукою по руці іншого означало прийти до спільної думки. А на Сході це б зовсім не означало, що ви завершили угоду, а навпаки ще тільки торгуєтесь. Покупець простягав руку і вкладав в долоню продавця стільки пальців, за скільки сотен (чи тисяч) хотів би придбати річ. А продавець "вкладав" в руку покупця свою ціну. Цей, прихований від сторонніх очей процес, називався "торгівлею в рукаві".

— Ох, який ти розумний, все повчаєш нас, повчаєш, — закопилила губу Мураха.

— Якщо тобі нецікаво, не слухай, — образився Равлик.

Бджілка, задзищавши крильцями, стала між друзями, взяла кожного за мізинчик і, зчепивши їх, сказала:

— Миріться, миріться і більше не сваріться. А я знаю, що потискування рук ще й означає примирення. Тож миріться й ходімо нарешті до Метелика.

— О’кей,— вигукнула і показала рукою Мураха.

Тут знову почулося сопіння Равлика, його губи були стиснуті, а вигляд його свідчив про те, що він хоче щось сказати.

— Ну, кажи, кажи, — відгукнулась Бджілка, — ти дійсно розповідаєш для нас цікавинки.

— Добре, я хочу розповісти про жест, який щойно показала Мураха. З неабияким задоволенням почав Равлик. — Виявляється, в різних країнах він означає різне:
Америці — все добре, чудово;
Франції — "нуль" або "нічого";
Японії — гроші;
а в Тунісі він означає погрозу.

— Х-м, тоді я говорила саме по-американськи, — сказала Мураха. Друзі розсміялися і рушили до Метелика.

Джерело: Острів знань
Автор: Дитячий журнал "Вулик"

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Обговорення (1)
monach 29 Вересня 2006, 18:57
можете попробувати опублікуватись на Острові
Видалити Відміна
Забанити Відміна