Закрити
Царство людей
25 Червня 2018, 12:22 , Переглядів: 242
FacebookTwitterLivejournal
Царство людей Фото: lang-lit.ru Царство людей

Розробка учасника ІV Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Тема :  «Царство людей» заняття  для дітей старшої групи                                                            

Мета. Вчити позитивно відгукуватися на ініціативу інших щодо налагодження  та підтримки доброзичливих взаємин, фантазувати. Формувати моральні стандарти. Закріплювати вміння розрізняти людей різного віку за зовнішністю; визначати, що необхідно людині для життя, що для неї корисно, не дуже корисно та шкідливо; будувати логічні ланцюжки, складати невеличкі розповіді, розрізняти професії людей. Уточнювати та розширювати знання дітей про різноманітність жител, які будують для себе люди; органи чуттів, які допомагають сприймати світ. Розвивати пам”ять, увагу, уяву, мислення, мовлення, логічність суджень, здатність розуміти невербальні засоби виразності. Виховувати доброзичливість, розуміння необхідності і бажання дотримуватися правил природокористування.

Хід заняття.

Вихователь. Як називається планета, на якій ми живемо?(Земля). Пропоную сьогодні поговорити про людину та її місце серед мешканців нашої планети.

До речі мені сьогодні прийшло цікаве повідомлення, давайте прочитаємо його (слайд із інопланетянином).-- Добрий день. Мене звати Марсіанчик. Я побував на багатьох планетах і прилетів до вас знайомитися. Хочу дізнатися, хто такі люди і подружитися з вами.

Бесіда „ Розкажи про себе”

Що важливого ми можемо розповісти про людей?

Чи можна сказати,що всі люди між собою схожі?(так) Чим ми схожі? (Усі мають однакову будову тіла, дихають легенями, всім для життя необхідні їжа, повітря, сонце, вода…).

А чи можна сказати, що люди між собою не схожі?(так). Доведіть це будь ласка. (порівнюємо дітей за зростом, кольором волосся, очей…) А ще  люди відрізняються за кольором шкіри, формою очей, типом волосся. Називають ці відмінності раси людей. Є три основні раси європеоїдна – це ми з вами, негроїдна та монголоїдна.(на малюнках).

Сіли на килимок. Що можна ще сказати про людей?(вони мають сім”ю)У кого є рідний братик? Сестра? Хто в сім”ї єдина дитина? Хто живе разом з бабусею та дідусем?(відповіді дітей). Отже, і тут багато різного. Але всі ваші мами мріють щоб ви виросли якими? (добрими, працьовитими, здоровими…)  А тата хочуть, щоб ви були якими? (сміливими, сильними, захисниками…).

Бесіда "Що таке вік?"

Хто може прочитати слово ВІК ? Що таке вік? (скільки років людині)

Вправа "Виклади ланцюжок" (людина народжується немовлям, підростає і стає дошкільником, школярем, підлітком, дорослою і старіє). Що ще має вік?(все живе та неживе на планеті).

Хто народжує дітей? (мама). Кому мама розповідала, якими ви були коли народилися? (розповіді дітей).

Сіли за столи  

Презентація "Житла різних народів?"

Скажіть, де може жити людина?(в селі, в місті) Давайте ми з вами розглянемо житла, які будують люди в різних місцях нашої планети. (слайди: багатоповерхівка, особняк, хмарочос, українська хата, індіанський вігвам, чум, юрта, яранга, іглу, напівземлянка). Люди будують різні житла, з різних матеріалів, по-своєму їх прикрашають.

Фізкульт хвилинка

Дидактична гра "Органи чуття".

Людина має 5 органів чуття і вони допомагають їй пізнати і відчути  красу світу. Назвіть їх.(око-зір, вухо-слух, рот-смак, ніс-нюх, рука-дотик)

Парами.  Що відчуває твій орган? (чує: тишу, шум, музику; нюхає: аромат,чисте, свіже та забруднене повітря…)

Дидактична гра "Корисно – шкідливо"

Назвіть що для людини шкідливе, а що корисне? Розкладіть на столі картинки з малюнками корисними для людини до усміхненого обличчя, а шкідливими – до сумного.

Дидактична вправа "Назви  професії"

Кожна доросла людина має працювати, коли навчається вона обирає собі професію.

Парами. (в руках картинки: будівельник, спортсмен, лікар, музикант). Назвіть, представників яких будівельних професій ви знаєте? А медичних? Спортивних? А які пов”язані з танце музикою грацією?

Дидактична гра "Добре-погано"

(На килимку в колі передача маленького глобуса двома пальцями один одному.)

Питання для роздумів:

Як ви розумієте поняття --  щаслива дитина? (здорова, радісна, весела, в якої є сім”я…( за кожну відповідь діти отримують магнити-смайлики)

Якою б ви хотіли  бачити нашу планету? (мирною, зеленою, голубою, сонячною…)(роблять віночок магнитами-смайликами навколо планети Земля)

Діти, нам знову прийшло повідомлення. Давайте прочитаємо його: Дякую вам. Допобачення. До зустрічі. Марсіанчик.

Ви сьогодні добре попрацювали давайте собі поплещемо в долоні.

Прикріплені файли
Джерело: Острів знань
Автор: Луцишина Лариса Михайлівна, спеціаліст ІІ категорії, Дошкільний навчальний заклад ясла-садок комбінованого типу № 15 м.Умань, Черкаської області.
Видалити Відміна
Забанити Відміна