Закрити
"Подорож". Заняття для дітей середньої групи з пізнавально-мовленнєвого розвитку
27 Квітня 2017, 10:53 , Переглядів: 479
FacebookTwitterВКонтактеLivejournal
Фото: Depositphotos "Подорож". Заняття для дітей середньої групи з пізнавально-мовленнєвого розвитку

Активізувати використання в мові спеціальних термінів, що характеризують протилежні параметри величин, вагові, смакові, температурні та інші властивості предметів і явищ. Робота учасника IV Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень"

Програмовий зміст:

  1. Активізувати використання в мові спеціальних термінів, що характеризують протилежні параметри величин, вагові, смакові, температурні та інші властивості предметів і явищ.
  2. Закріпити використання засвоєних понять - "великий", "поменше", "ще менше", "найменший", "маленький".
  3. Дізнаватися геометричні фігури в символічних зображеннях предметів.
  4. Удосконалювати рахункові навики в межах.
  5. Закріпити у свідомості дітей співвідношення числа з цифровою символікою.
  6. Конкретизувати і збагачувати наявні уявлення про кількісні відносини між двома групами предметів: "стільки ж, скільки", "більше, ніж", "менше, ніж".
  7. Активізувати використання прийменників для позначення місця розташування предметів у просторі і щодо себе.

Матеріали та обладнання:

  • Конверт з листом, карта, дитяча морська форма, м'яч, п'ять ключів різного кольору з нумерацією від 1 до 5, корабель;
  • Книга, цифри від 1 до 5; картки із зображенням геометричних фігур; предметні картки;
  • Магніти з зображенням морських тварин, зображення моря;
  • Магнітна дошка, картина "Казкового дворика", картки із зображенням тварин на магнітах;
  • Скриня, шоколадні монети;

Хід заняття

Вступна частина.

Вихователь:

Діти, у нас сьогодні гості. Привітайтеся. (Вітаються з вихователями).

- Подивіться, що сталося з нашою групою? Вона перетворилася на чарівні острова.

(Відкриваємо конверт, знаходимо в ньому карту, розглядаємо.)

- Подивіться, тут ще щось є (дістаю з конверта лист).

Вихователь:

Карта вказує, де знаходиться скарб. Але щоб дістатися до скарбу, вам потрібно відправитися в подорож по цих островів. На кожному з них вас чекають завдання-випробування, вони дуже складні, і впоратися з ними зможуть тільки дуже уважні, кмітливі, спритні, ті, хто вміють слухати і думати. На кожному острові за виконане завдання-випробування ви зможете отримати ключі-помічники, тільки тоді ви зможете відшукати скарб.

Основна частина

(Звертаємося до карти)

Вихователь:

- Отже, перший острів - острів "Навпаки".

- А на чому ж ми попливемо? (На кораблі). Ми станемо дуже дружною морської командою. Я буду капітаном (вихователь і діти надягають атрибути морської форми), а ви моряками.

- Ну що, попливемо? Тоді в дорогу.

(Музика)

Завдання.

Гра "Навпаки"

- На цьому острові все навпаки: риби літають, птахи живуть у воді, вночі світить сонце, влітку йде сніг. Ось і наше завдання на цьому острові називається "Навпаки" (з м'ячем):

- Низький - високий, довгий - короткий, вузький - широкий, м'який - твердий, легкий - важкий, гарячий - холодний, чистий - брудний, порожній - повний.

Вихователь:

Молодці, справилися із завданням!

Вихователь:

- Діти, який це ключ за рахунком, за кольором? (Перший, рожевий).

- Вирушаємо далі (звертаємося до карти). Обігрується ситуація з кораблем - діти руками імітують плаваючі рухи.

Острів "Геометричні фігури"

Лежить книга "Геометричні фігури". Вгорі однієї сторінки прикріплений квадрат, на іншій - трикутник, на третій - коло, а на четвертій - прямокутник. На столі розкидані картинки із зображенням предметів схожих на геометричні фігури.

Завдання.

Вихователь:

- Вітер розтріпав книгу, а картинки, які схожі на геометричні фігури, всі випали зі своїх сторінок. Можливо, ми допоможемо книзі "Геометричні фігури"? Треба всі картинки розкласти по своїх сторінках.

Вихователь:

Відшукайте сторіночку з фігурою, у якої немає кутів і яка схожа на сонце. Міша, яка це фігура? (Коло)

- Візьміть сторіночку, на якій розташована фігура, у якої є три кути і три сторони. Вова, яка це фігура? (Трикутник)

- Знайдіть сторінку, де є фігура без кутів, яка схожа на коло, але витягнута. Тімур, яка це фігура? (Овал)

- Як називається фігура, яка теж має чотири кути і чотири сторони, але по довжині сторони різні (прямокутник).

- А тепер знайдіть на своїх картинках предмет, що має таку ж форму, як у вас на сторінці.

(Діти картинки прикріплюють на відповідні сторінки книги).

Вихователь:

- Діти, який це ключ за рахунком, за кольором? (Другий, рожевий)

Третій острів "Математичних загадок"

(Обігрується ситуація з кораблем)

- Дивіться, хлопці, по морю плавають багато морських жителів.

Завдання. Розмістити дельфінів по морю.

(Викликається дитина)

- Скільки ти розмістив дельфінів? (4) Познач цифрою.

- А тепер, розмістити потрібно морських коників, йди Вова.

- Скільки ти розмістив морських коників ? (3) Познач цифрою.

- Чого більше дельфінів чи морських коників?

- На скільки дельфінів більше, ніж морських коників? (На 1 (більше))

- Що потрібно зробити, що б стало порівну. (Додати морських коників)

- Скільки додати морських коників ? (Потрібно додати 1 морський коник)

- От і цей ключ - помічник наш. (Знімаю ключ, діти називають його порядковий номер 3 і колір).

Гімнастика для очей

Вихователь:

- Сідаємо на корабель. Діти, замріть.

- Ми пливемо по морю. Не повертаючи голови, подивіться на острів зліва. Подивіться на острів справа. Підніміть, вічка вгору і подивіться на хмари. А зараз на небі сходить сонечко. Воно прокидається на сході, рухається через все небо і сідає на заході.

(Показую).

- А тепер ми побачили чайку. (Поставте пальчик перед собою). Вона то наближається, то віддаляється від нас.

- Приплили, десь має бути замок. Подивимося в свої біноклі? (Кулачки стиснули)

Фізкультхвилинка.

Четвертий острів «Зачарований замок»

- Ось ми й прийшли до "зачарованого замку".

- Діти, ми шукаємо 4-й ключ, тому що у нас четвертий острів, а він захований в замку. А вхід в замок завалений камінням і щоб, увійти в замок камені треба розібрати.

Завдання. Презентація.

- Що на каменях написано? (Цифри) Завал звільниться, тоді як знайдете, парні цифри так щоб вийшло число - 4.

Відповідь: 1-3 4, 2 - 2 4, 3 - 1 4, 2 - 4 .

Слайд. Завал розбирається. (Вилітають камені)

Завдання.

Геометричні фігури з'явилися. Діти повинні озвучити, а потім по пам'яті розкласти у себе на столі.

- Подивіться уважно і запам'ятайте, в якому порядку розташовані геометричні фігури?

- Розкладіть їх у себе на столах в такому ж порядку. Слайд (Фігури зникають). Слайд (Фігури з'являються).

- А тепер перевірте, чи правильно ви виклали свої фігури.

- Нас чекає останній острів - П'ятий острів "Казкового дворика".

П’ятий острів «Острів казкового дворика»

Переміщаємося на останній острів. На магнітній дошці висить картина "Казкового дворика".Вихователь: Ось ми і на острові. "Казкового дворика". Наше завдання - розмістити тварин, щоб їм було веселіше грати.

- Подивіться, у вас на столі лежать ті самі предмети, які ви будете розміщувати.

(Завдання для дітей у групі)

- ..., посади ведмедя на гойдалку праворуч від будиночка, а зайця на гойдалку зліва від будиночка.

- ..., посади білку на лавку перед будиночком, їжака на лавку за будиночком.

- ..., помісти рожеві мушлі всередині фонтану, а ...черепашки жовті - зовні.

- Ще один ключ-помічник (порядковий номер і колір).

Вихователь:

- Ось ми і дісталися до скарбу. Яким же ключем треба відкривати?

Завдання.

Щоб скриню відкрився потрібно розвісити ключі в порядку убування.

(Великий, менше, поменше, ще менше, найменший)

Скриня відкривається. Спочатку виймається лист. Зачитується: "Ви знайшли найдорогоцінніший скарб - це ваші знання. Все що ви сьогодні виконували в подорожі - це і є скарб ".

У скрині шоколадні монети в золотистій обгортці. Діти з вихователем сідають на корабель.

Рефлексія.

- Ось ми і повернулися додому. Хоч ми вже й не морська команда, але ми залишимося дружними дітьми.

- Молодці. Мені було теж дуже цікаво подорожувати з вами в пошуках скарбу.

Список літератури:

  1. Н. Е. Веракса, Т. С. Комарова. М. А. Васильєва та ін. «Від народження до школи». Орієнтовна загальноосвітня програма дошкільної освіти. Мозаїка-Синтез, 2014.-368с.
  2. Петерсон Л. Г., Кочемасова Е.Е. «Ігралочка». Практичний курс математики для дошкільнят. Методичні рекомендації. - М .: Баласс, 2004
  3. Пожиленко Е. А. «Артикуляційна гімнастика (Популярна логопедія)». 2007

Використані матеріали:

 Звуки, голоси і шуми навколишнього світу. Природа, птиці. Audio CD.

Джерело: Острів знань
Автор: Фоменко Наталія Олегівна, вихователь ДНЗ ясла-садок комбінованого типу № 15 м. Умань, Черкаська обл.

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна