Закрити
Інтегроване розвивальне заняття (для дітей трьох років) "Зоопарк"
29 Лютого 2016, 15:48 , Переглядів: 2987
FacebookTwitterВКонтактеLivejournal
Інтегроване розвивальне заняття (для дітей трьох років) Фото: mama.kharkov.ua Інтегроване розвивальне заняття (для дітей трьох років) "Зоопарк"

Робота учасника IV Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".

Актуальність:

 Діти раннього та дошкільного віку дуже швидко засвоюють інформацію, і тому саме в цей період малюкам вкрай необхідні регулярні розвивальні заняття, що мають на меті  максимально розкрити і розвинути потенціал дитини, для того щоб малюк виріс талановитою та гармонійною людиною, здатною знайти своє справжнє покликання.

Мета заняття:

  • Активізування і поповнення словникового запасу по темі заняття;
  • Формування уявлень про диких та екзотичних тварин,
  • Розвиток конструктивних здібностей,
  • Розвиток дрібної моторики руки,
  • Розвиток уваги, мислення, пам'яті, орієнтовно-просторових відносин,
  • Розвиток слухових та зорових аналізаторів.,
  • Розвиток творчої діяльності.

План заняття:

  1. Привітання.
  2. Динамічна пауза "На машині їхали"
  3. Розвиток зорового сприйняття. "Хто заховався?"
  4. Розвиток мовлення та звукоімітація. Привітання.
  5. Масажна пауза "Їжачок"
  6. Розвиток мислення. Свої та заморські.
  7. Розвиток уваги. "Чий хвіст".
  8. Розвиток мовлення "Скажи лагідно".
  9. Ознайомлення з довколишнім. Лев.
  10. Математика. Скільки левенят.
  11. Рухова гра "Змія повзе"
  12. Розвиток дрібної моторики. Сонечко.
  13. Геометричні фігури. Блоки Дьєнеша.
  14. Пальчиковая гімнастика "Крокодил".
  15. Музична рухлива гра "У жирафа" К.Железнова.
  16. Малювання. Смужки для тигра.
  17. Прощання.

Хід заняття.

1. Привітання.

Привітання педагог організує на килимі. Педагог з дітьми стають в коло і хором, вимовляючи вірш, плещуть у долоні в такт.

Ми сьогодні тут зібрались,
Щоб було всім веселіш.
Будем гратись і навчатись,
Про цікаве дізнаватись.

2. Динамічна пауза "На машині їхали"

Малята, сьогодні ми з вами відвідаємо зоопарк. У зоопарку живе дуже багато різних тварин : і таких, які живуть у наших лісах – ведмеді, вовки, лисиці, і таких , яких привезли здалеку – льви, слони, крокодили, жирафи. А поїдемо ми на машині. Готові?

На машині їхали, (повороти руками, які "тримають кермо".)
У зоопарк приїхали. Бі-бі-Бі!
На конячці їхали, (діти виконують легкі присідання, руки витягнуті, "тримають віжки")
Всіх звірів об'їхали. Гоп-гоп-Гоп!
Паровозом їхали, (руки зігнуті в ліктях, почергові рухи лівою й правою руками вперед - назад.)
І назад приїхали. В-в-В!

3. Розвиток зорового сприйняття "Хто заховався?"

Матеріал: фігури Попельрейтера

Які звірі живуть у зоопарку?

 

4. Розвиток мовлення та звукоімітація. Привітання.

Матеріал: корзина з іграшками- тваринами.

- Друзі, давайте привітаємось з мешканцями зоопарку на їх мові. (Педагог збирає дітей навколо корзини і пропонує обрати будь-яку іграшку: собаку, левеня, їжака, кошеня... і голосом своєї іграшки привітатись з усіма, допомагаючи кожній дитині підібрати потрібні слова, інтонацію і виразність для характеристики обраного персонажу.)

 5. Масажна пауза "Їжачок"

Матеріал: масажні кульки.

(катати спеціальний гумовий "їжачок" для масажу або обережно постукувати нігтиками)

Ось колючий їжачок,
Скільки в нього голочок,
Вниз по ніжкам (по спинці вгору) він біжить
І голками шарудить.
Бігає туди-сюди,
Мені лоскітно завжди!
Йди до лісу їжачок,
До соснових колючок!

6. Розвиток мислення. Свої та заморські

Матеріал: картки з зображенням тварин, будиночки зеленого та жовтого кольору

У зоопарку звірята зібралися звідусіль. Зайчики, лисички,ведмеді – з наших лісів, льви та жирафи – з Африки, а мавпенята – з джунглів Бразилії. Давайте пограємо у гру Свої та заморські".

(Діти отримують картки із зображенням тварин – мешканців зоопарку. Всі виходять на килимок. Педагог кладе зображення двох будиночків (зелений і жовтий).

Повідомляється, що тепер всі діти – мешканці зоопарку. Доки гратиме музика, діти мають танцювати на килимку, а як музика стихне – бігти до "свого" будиночка. Гру можна повторити, обмінявшись картинками.)

7. Розвиток уваги "Чий хвіст"

Матеріал: робочий лист.

Малята, у зоопарк малювати тварин приходив художник. Він дуже гарно зобразив звірят, та от біда, хвостики намалював окремо. Допоможіть розібратися – де чий хвіст.

 

 

8. Розвиток мовлення "Скажи лагідно"

Наші тваринки дуже люблять коли їх називають лагідно; ведмідь – ведмедик, слон – слоник.

9. Ознайомлення з довколишнім середовищем. Лев.

Наша прогулянка по зоопарку продовжується, давайте затримаємося біля цієї тварини. Ось його тінь. Впізнали, хто це? Це лев. Ви впізнали його по густій ​​гриві ? Але така грива буває тільки у левів - пап, у левиць - мам гриви немає.

Льва називають "цар звірів".

Леви люблять довго дрімати і байдикувати. Нападають вони тільки тоді, коли голодні або хтось намагається їх образити.

Леви - хижаки. Що це означає? Чим харчуються…… м’ясом ?.

Леви не полюють поодинці. Живуть вони теж великими сім'ями.

Дорослі леви люблять пограти з малюками - левенятами. Ще вони вчать їх всього важливого для життя левів.

10. Математика. Скільки левенят.

Матеріал: робочий лист.

Левенята так розігралися, що мама-левиця навіть порахувати їх правильно не змогла. Давайте допоможемо їй.( з єднай правильно малюнок і цифру)

 

11. Рухова гра "Змія повзе"

А ще у зоопарку живе велика, довга змія. Вона рухається плавно,повільно,весь час міняючи напрямок.

(Діти беруться руками за канат і рухаються слідом за дорослим "змійкою" під музику "Змія" К. Железнової).

Трек №1. К.Железнова. "Змія"

12. Розвиток дрібної моторики. Сонечко.

Матеріал: вирізаний з кольорового картону круг, прищіпки.

Щоб звірятам було в зоопарку тепло та радісно, зробимо для них ясне сонечко.

(Діти причіплюють прищіпки - промінчики до кола).

13. Геометричні фігури. Блоки Дьєнеша.

Матеріал: робочий лист.

А ще наші звірятка дуже люблять печиво, та ще й всі різне. Якої форми та кольору печиво любить лев, а слон, а бегемотик. Давайте знайдемо для них улюблені ласощі.

14 . Пальчиковая гімнастика "Крокодил"

Якось раз по річці Нил
Плив величезний крокодил.
Поруч зринув ще один,
Закричав йому: "Постій!"

(Діти на кожній руці з'єднують попарно вказівний і середній, мізинець і безіменний. Виходять два уявлюваних крокодили, які пливуть, відкриваючи й закриваючи пасті )

15. Музична рухлива гра "У жирафа" К. Железнова.

Трек №2. К.Железнова. "У жирафа"

16. Малювання. Смужки для тигра.

Матеріал: робочий лист, фарби, пензлик.

Малята, подивіться, що ж це за звір? Це тигр, але він дуже любить гуляти під дощиком, от всі смужки і змилися. Тигр дуже засмучений цим. Весь час сумує і злиться. Давайте допоможемо йому і намалюємо смужки. Візьміть у руки пензлика і проведіть лінії зверху вниз по тигру, щоб у нього з'явилися смужки.

 

 

17. Прощання.

Прощання педагог організує на килимі. Педагог з дітьми стають в коло і хором, вимовляючи вірш, плещуть у долоні в такт.

Хоч і шкода нам прощатись,
Час додому повертатись.
Ми сюди прийдемо знову
Навчатись та гратись.

Висновки: заняття побудовано у вигляді сюжетно-рольової гри, яка має на увазі виконання певних завдань. Всі завдання, окрім розвитку мовлення обов'язково вирішують інші розвиваючі завдання: розвиток пам'яті, уваги, формування уявлення про довжину предметів, розвиток тактильних відчуттів та ін. В процесі заняття такого формату діти більш легко та швидко засвоюють матеріал, а зміна видів діяльності допомагає утримувати увагу та зацікавленість малюка.

Використані джерела інформації.:

  1. Железнови Е. та С. Аэробика для малышей. Комплексы песенок-игр для сенсорно-моторного развития детей 1,5-4 лет. AudioCD. - М.: Весть-ТДА
  2. Крутій К.Л. Подорож у довкілля. Методичні рекомендації для батьків і педагогів щодо ознайомлення дітей дошкільного віку із довкіллям /К.Л. Крутій, Н.В. Маковецька. – Запоріжжя: ТОВ "ЛІПС" ЛТД. 2003. – 136 с.
  3. Тимофеева С. А., Шевченко А. А. "Пальчиковая гимнастика на развивающих занятиях в детском клубе для детей от 1 года до 7 лет". М., Ювента, 2012
  4. Тимофеева С. А. ,Шевченко А. А. "Массажные паузы на развивающих занятиях в детском клубе для детей от 1 года до 7 лет". М., Ювента, 2012
Джерело: Острів знань
Автор: Маляр Дарина Володимирівна, практичний психолог, викладач англійської мови Центру розвитку дитини (корекційно-розвивального профілю) "Калинка", м. Волочиськ, Хмельницька обл.

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна