Закрити
Творчій проект "На долонці - цілий світ"
06 Листопада 2014, 14:30 , Переглядів: 3383
FacebookTwitterLivejournal
Творчій проект Фото: http://agarta-portal.com Творчій проект "На долонці - цілий світ"

Розробка учасника ІІ Всеукраїнського конкурсу "Творчий вчитель - обдарований учень".

Зміст проекту

 1. Реєстраційна картка
 2. Зміст проекту
 3. Анотація
 4. Опис проекту

а) актуальність проекту
б) модель реалізації освітнього проекту
б) мета проекту
в) план реалізації проекту
г) етапи реалізації проекту
д)необхідні для реалізації проекту ресурси
e) матеріально-технічне забезпечення проекту
ж) освітні та виховні технології
з) результати реалізації проекту

 1. Додатки

3. Анотація до проекту  «На долонці цілий світ»

Дошкільний навчальний заклад № 96

Даний проект ДНЗ  №96 з метою розвитку у дітей  старшого дошкільного віку вмінь та навичок у вільному  експериментуванні з художніми матеріалами. Він спрямований на сприйняття краси в навколишньому світі, формування вмінь емоційно відгукуватися на неї, помічати, відчувати і шанувати її цінність та неповторність, відтворювати це у власних роботах.

Проект передбачає здійснення протягом року через:

 • роботу з дітьми в образотворчій студії;
 • гурткову роботу;
 • осередок художньої творчості в групі;
 • добірку дидактичних та пальчикових ігор;
 • психогімнастику;
 • кольоротренінг;
 • роботу з батьками;
 • взаємодію зі школою мистецтв.

Розв’язання цього проекту передбачає вирішення усіх  вище зазначених питань, воно є головним результатом формування художньо - естетичної компетентності старших дошкільників.

4. Опис проекту

Даний проект, направлений на підвищення ефективності підготовки дошкільників до навчання у школі, за допомогою занять по образотворчій діяльності з використанням  допомогою діяльності икористовування методів та прийомів нетрадиційних способів і технік малювання.

 • використовуються методи розвиваючого навчання;
 • використовуються принципи ігрової подачі матеріалу;
 • враховані рівні розвитку дітей. Їх індивідуальні здібності;
 • надана максимальна свобода для творчого самовираження;

Перевага даного проекту полягає в тому, що розроблена система занять з образотворчого мистецтва з використанням нетрадиційних технік. Новизна полягає в використанні комбінації елементів відомих методик. Творчою групою педагогів підібрані комплекси пальчикових та зорової гімнастки, розроблений цикл вправ для підготовки руки дитини до письма, картотека дидактичних ігор. Заняття проводяться з дітьми старшого дошкільного віку з метою підвищення ефективної підготовки дитини до шкільного навчання.

Образотворча діяльність з використанням нетрадиційних технік і матеріалів сприяє розвитку у дитини дрібної моторики рук і тактильного сприйняття, просторового орієнтиру на листі паперу, окоміру  і зорового сприйняття, уваги та  посидючості, образотворчих навиків та умінь, спостережливості, емоційності, окрім того в процесі цієї діяльності формуються навички контролю та самоконтролю. На заняттях з використанням нетрадиційних  технік і матеріалів діти отримують інформацію про різноманітність оточуючого світу, уточнюють свою уяву про колір, форму, розмір предметів та їх частин, у них розвивається уява, мислення, пам'ять.

В цьому проекті проаналізована сутність поняття «готовність до навчання у школі», визначено вплив комплексного використання методів і прийомів образотворчої діяльності на рівень підготовки дітей до школи, змодельована система діяльності в рамках занять з використанням нетрадиційних технік малювання. Педагогами запропонована організаційно-педагогічна модель навчання малюванню через цілеспрямоване включення дошкільнят в образотворчу діяльність, розкриті механізми і сутність оптимізації процесу щодо підвищення рівня підготовки дошкільників до шкільного навчання.

Актуальність проекту

Естетичному розвитку підростаючого покоління в Україні приділяється велика увага. У Законі України «Про освіту» говориться: «Країна безустанно піклуватиметься про розквіт літератури, мистецтва, культури, про створення всіх умов для найповнішого виявлення особистих здібностей кожної людини, формування в народі високих художніх смаків і культурних навиків». Заняття з образотворчого мистецтва в дитячому садку — важливий компонент естетичного виховання. Педагог навчає дітей бачити красу навколишнього життя, передавати свої враження в малюнках. Особливу увагу слід звертати на самостійне ставлення дошкільнят до виконання завдань. Насамперед потрібно спонукати дітей виявляти самостійність у всіх випадках, де це можливо.

Обов'язок вихователя — продумувати, де і в чому діти можуть виявити самостійність, знайти правильне співвідношення між прямим навчанням дітей і вихованням у них здібності бути самостійними. На п'ятому році життя дитина засвоює багато нових знань і навичок, робить певні успіхи в розвитку своєї мови. Під впливом навчання, що проводиться в дитячому садку, у дітей з'являються прагнення до засвоєння нових знань і вмінь, інтенсивно розвивається уява, сприйняття, спостережливість. Діти цього віку добре розуміють мету зорового спостереження, починають виділяти головне в об'єкті, можуть протягом короткого часу спостерігати самостійно (але під керівництвом старших). У більшості дітей в процесі занять зображувальною діяльністю формуються цілісні образи моделей. Проте слід зауважити, що формування нових зорових образів потребує постійної допомоги і керівництва з боку дорослих. Під впливом вихователя діти групи починають відрізняти навчальну діяльність (працю) від гри, хоч у ряді випадків заняття проходять в ігровій формі. Увага п'ятирічних дошкільнят більш стійка. Вони точніше визначають форми, кольори; запам'ятовують головним чином предмети і явища, які безпосередньо їх зацікавили або викликали ті чи інші емоційні переживання. У цьому віці з'являються найпростіші форми міркувань з приводу спостережуваних явищ. На заняттях з малювання педагог має приділяти велику увагу вихованню самостійності в дітей, щоб вони не чекали його вказівок. Одноманітна методика, при якій діти весь час діють за вказівкою, не може виховати самостійності. Методику заняття треба міняти так, щоб діти щоразу по-іншому набували вмінь і одночасно привчалися до самостійності. Зі свідчення більшості відомих дослідників таких як: Пакуліна, Комарова, Козакова, які займались дослідженням питань з дитячої образотворчої діяльності, говориться про те, що вже з перших етапів образотворчої діяльності дитина починає засвоювати окремі засоби зображувальної мови, яка притаманна професійному мистецтву, хоч у використанні цих засобів дітьми виявляються характерні особливості, специфічні для дитячої діяльності. Основу зображувальних засобів складають: малюнок, лінія, колір завдяки яким діти відображають навколишній світ і виражають своє відношення до зображуваного. Кваліфікаційне навчання дітей малюванню сприяє тому, що дитина опановує засоби виразності і легко засвоює їх у елементарній формі.

Актуальність даного проекту в тому, що саме образотворча продуктивна діяльність з використанням нетрадиційних образотворчих технологій є найбільш сприятливою для творчого розвитку здібностей дітей, тому в ній особливо проявляються різні сторони розвитку дитини.

Зображувальна діяльність, зокрема з використанням нетрадиційних технік і способів зображення. є одним з найулюбленіших занять дітей. Ці заняття глибоко хвилюють дітей малюків, викликають у них позитивні емоції. На заняттях з малювання вирішуються завдання всебічного розвитку дітей, що необхідно для успішного навчання в школі.

Підготовка дітей ведеться протягом усього дошкільного віку. У дітей старшого віку формується вміння малювати по безпосередньому спостереженню, що дає поштовх до інтенсивності розвитку пам'яті,уміння зіставляти, аналізувати, порівнювати. Малюючи, діти вчаться регулювати свої рухи; у них зміцнюється дрібна мускулатура кистей рук, розвивається окомір. Доповнюючи традиційну систему розвитку та навчання дітей образотворчому мистецтву заняттями з використанням нетрадиційних технік, ми більш форсованими темпами розвиваємо інтелектуальну сферу, тонку моторику і координацію рухів.

Саме ці компоненти навчальної діяльності говорять про високий рівень підготовки дитини до школи.

Прикріплені файли
Джерело: Острів знань
Автор: Савенкова О.І., зав., Шереметова О.А., вихов.-методист, Дошкільний навчальний заклад №96 «Білосніжка», м.Краматорськ

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна