Закрити
Пріоритет ДНЗ – фізичне здоров'я вихованців
03 Вересня 2014, 10:48 , Переглядів: 3380
FacebookTwitterLivejournal
Пріоритет ДНЗ – фізичне здоров'я вихованців Фото: http://aleksafitness.ru Пріоритет ДНЗ – фізичне здоров'я вихованців

Інноваційна педагогічна рада з використанням інтерактивних методів роботи з педагогічними кадрами учасника ІІ Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень"

Мета педагогічної ради: підвищення рівня поінформованості,  поглиблення знань педагогів  щодо завдань, форм  роботи з питань  освітньої лінії «Особистість дитини» за Базовим компонентом дошкільної освіти (нової редакції), Інструктивно – методичного листа МОНУ «Організація фізкультурно-оздоровчої  роботи в дошкільному навчальному закладі».

Очікуваний результат:

 • Поглиблення знань щодо змісту Базового компонента дошкільної освіти (нової редакції) та інформаційно-методичних матеріалів, які стосуються питання фізичного розвитку дитини дошкільного віку.

Підготовка до педагогічної ради:

Опрацювати:

 1. Інструктивно-методичний лист «Організація фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ»
 2. Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція, 2012 р.)
 3. Методичні посібники з проблеми фізичного розвитку дітей дошкільного віку
 4. Колективні перегляди різних форм фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми в умовах ДНЗ
 5. Підготувати запитання-тест відповіді до гри, мультимедійну презентацію – тест, протокол для лічильної комісії, розробити критерії оцінювання.

І  ЕТАП

Створення умов:

Педагогічна рада - ділова гра проводиться в просторій  залі. Рекомендується розсадити учасників на стільці (різної висоти)  у 3 ряди.  Окремо бажано поставити  столи зі стільцями для роботи в малій групі (з числа вибуваючих учасників) – для проведення вправи: «Портрет фізично компетентної дитини-дошкільника»; експерта, лічильної комісії.

ІІ  ЕТАП    

Робота педагогічної ради за порядком денним до пункту 6  

ІІІ ЕТАП     

Порядок денний.

Пункт 6.

Конкурсна ділова гра за методом ігрового моделювання «Хто проти вихователів?»  (за аналогією телевізійної гри «Хто проти блондинок?»)

Проблема:

Мета: перевірка теоретичних знань педагогів змісту завдань освітньої лінії  «Особистість дитини» за Базовим компонентом дошкільної освіти  та Інстуктивно-методичних матеріалів.

Завдання:

 • узагальнити та уточнити знання педагогів про зміст однієї з освітніх ліній «Особистість дитини» за Базовим компонентом дошкільної освіти
 •  поглибити знання педагогів щодо завдань, форм роботи з питань фізичного розвитку дошкільника відповідно до Інструктивно – методичного листа МОНУ «Фізкультурно-оздоровча  роботи в дошкільному навчальному закладі», методичних рекомендацій МОНУ  «Фізичний розвиток  дітей в умовах дошкільного  навчального  закладу»;
 • допомогти усвідомити структуру та шляхи реалізації завдань освітньої лінії;
 • формувати вміння висловлювати свою думку чітко, лаконічно;
 • виробляти навики знаходити оптимальний варіант відповіді на дане питання;
 • розвивати креативне мислення, бажання самовдосконалюватись.

Ресурси:  бейджики, маркери, ручки, плакати з написаними на них темою, метою, завданнями, регламентом роботи педагогічної ради.

На плакаті  1 „Фізичний розвиток дітей дошкільного віку»

На плакаті 3 – Правила  для роботи

Конверт з карками на яких зазначені сфери життєдіяльності: «Люди», «Культура», «Я Сам», «Природа»;   4 аркуші паперу формату А -2, маркери, столи, стільці, картка – схема структурованих завдань фізичної лінії розвитку за  Базова програма.

Правила для роботи:

Вмій погодитися і не погодитися!

Важлива кожна роль.

Думки та пропозиції формулювати чітко та конкретно.

Інструктаж щодо порядку проведення гри

Ведучий веде гру, але не виступає з категоричними зауваженнями, повідомляє мету гри.

Гість гри вибирає категорію запитання та усно дає відповідь на запитання.

На запитання – 0,5 хв.

На відповіді – 1 хв.

Лічильна комісія робить об’єктивні повідомлення щодо рахунку, заносить запис у протокол.

Розподіл ролей: (розподіл вихователів відбувається на основі попередньої діагностики).

 • ведуча: вихователь-методист;
 • гість гри – інструктор з фізичної культури;
 • І ряд – вихователі «початківці»;
 • ІІ ряд – вихователі «пошуковці»;
 • ІІІ ряд – вихователі «творчі»;
 • «експерт» - завідувач  ДНЗ;
 • лічильна комісія – практичний психолог, музичний керівник, вчитель англійської мови.

ІV ЕТАП

Хід конкурсу  ділової гри

Організаційний момент.

Мета: надати загальну інформацію про ділову гру; ознайомити учасників з метою та завданнями ділової гри, регламентом роботи.

Ведуча вітає учасників ділової гри, інформує, що гра проводиться  у ІІІ раунди за аналогією з телевізійною передачею «Хто проти блондинок?».  Пояснює мету та завдання, інструктує учасників щодо порядку проведення гри.

І раунд

 • Розпочинаємо гру «Хто проти вихователів?»
 • В даній грі беруть участь всі вихователі та гість гри – інструктор з фізичної культури.  Учасники розділені на 3 команди-ряди. Кожен ряд учасниць має певну кількість балів І ряд - 1 учасниця = 1 бал, ІІ ряд – 1 учасниця = 2 бали, ІІІ ряд – 1 учасниця = 3 бали. Гра складається із трьох раундів. Організатори гри підготували для вас 20 запитань, які розділені на три раунди. Таким чином ми визначимо хто переможе в даному двобої: хтось із вихователів  чи гість .

Далі ведуча за вибором гостя пропонує перше запитання для першої команди з підказками на моніторі – екрані (Додаток - мультимедійна презентація).  Дається час на відповідь (відповіді вихователями записують маркером на зошиті великими розбірливими буквами чи літерами). Гість гри вибирає свою версію відповіді та промовляє її  вголос. На екрані висвітлюється правильна відповідь. Учасниці, показують свої записи-відповіді, таким чином, щоб їх бачили експерт, лічильна комісія, ведуча та гість. Вихователі, які відповіли правильно, переходять в ІІ раунд, ті учасниці, які помилилися переходять до роботи в малій групі.

Завдання для роботи в малих групах записано письмово на столі  (створити малюнок-модель життєвої компетентності фізично активної  дитини у різних сферах життєдіяльності).

Зауваження:  У разі позитивної відповіді гостем гри (тобто – інструктором з фізичної культури)  учасниці, які відповіли неправильно вибувають з гри, якщо гість помилився всі учасниці переходять у ІІ раунд.

Оцінювати відповіді буде експерт (представляє). Відповіді на запитання повинні бути точні, конкретні. Неправильна  відповідь  вихователя  оцінюється одним балом для однієї учасниці на користь гостя. Після того, як команда вихователів дасть відповідь на запитання, лічильна комісія оголошує результат раунду.

Гра продовжується з ІІ рядом вихователів та ІІІ рядом.

ІІ раунд – інструктаж до проведення.

Ведуча:

Гість гри вибирає категорію запитання.

- Запитань в цьому раунді буде 10. Воно озвучується та висвітлюється на екрані.

Для гостя пропонуються варіанти відповідей, а для учасниць таких підказок немає. Відповідь учасниці записують на альбомних листках. коли вихователі прописали відповіді на запитання, гість, користуючись підказками вибирає свою версію відповіді. У разі позитивної відповіді гостем, він має право перевірити правильність відповіді у будь-якої учасниці. Якщо вона відповіла неправильно, то вибуває з гри, якщо правильно – залишається. В тому разі, коли гість знайшов вихователя, що відповів неправильно, він має право продовжити «вибивати» з гри учасниць-вихователів. Одна учасниця – 4 бали. Лічильна комісія підраховує результати після кожного запитання.

ІІІ раунд проводиться в тому разі, якщо учасниць-вихователів залишиться тільки 3. В цьому раунді  підказок немає ні для учасниць, ні для гостя.

Після закінчення гри, під час підрахунку результатів вихователі, які працювали в  з малих групах презентують  свої розробки  відповідно до вибраних завдань:

 • Портрет фізично активної дитини у сфері «Природа»
 • Портрет фізично активної дитини у сфері «Культура»
 • Портрет фізично активно дитини у сфері «Я Сам»
 • Портрет фізично здорової дитини у сфері «Люди»

Підсумок гри , нагородження переможця

Лічильна комісія підбивають підсумок гри за кількістю набраних балів. Ведуча надає слово експерту.   Оголошується та нагороджується переможець.

Нагородження переможця

Варіанти можливих (додаткових) номінацій

 • За високу активність;
 • За командну гру;
 • За винахідливість;
 • За ерудованість;
 • За почуття гумору.

Рефлексія.

 • Чи складно було виконувати завдання ділової гри? Що допомагало? Заважало?
 • Як ви вважаєте, навіщо ми виконували її?
 • Які думки, ідеї виникли у процесі виконання завдання?
Джерело: Острів знань
Автор: Cелепій Оксана Дмитрівна, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання «старший вихователь», Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №18 «Зернятко» виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна