Закрити
На допомогу доктору Айболиту. Гра-стратегія для дітей старшого дошкільного віку
17 Квітня 2014, 13:58 , Переглядів: 5149
FacebookTwitterLivejournal
На допомогу доктору Айболиту. Гра-стратегія для дітей старшого дошкільного віку Фото: planetaskazok.ru На допомогу доктору Айболиту. Гра-стратегія для дітей старшого дошкільного віку

Робота учасника ІІ Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".

Мета:

 • Розвивати мовлення дітей, сприяти зміцненню ігрових колективів; активізувати знання дітей про працю дорослих. Удосконалювати вміння спілкуватися одне з одним під час гри, виявляючи співпереживання, доброзичливість, співчуття.
 • Учити визначати потрібний асортимент речей, необхідний для гри, добирати й виготовляти речі для походу; навчати діяти в таких ситуаціях, що активізують характерні стосунки продавців і покупців; спрямовувати дітей на цільове використання покупок в інших сюжетах гри.
 • Активізувати взаємини співробітництва у досягненні спільної мети.
 • Учити дітей ураховувати пропозиції всіх учасників гри, цікаво висловлювати свою думку, відстоювати її та ввічливо відхиляти недоцільну пропозицію однолітків.
 • Закріплювати знання про тварин Півночі.
 • Створювати сприятливі умови для становлення креативності як базової якості особистості старшого дошкільника, привертати до неї увагу дитини.

Обладнання: глобус, енциклопедія, карта, предметні картинки, стенд «Потрібних речей», мотузка, фотоапарат, термос, компас, рюкзак, ємкість для рук, рушник, крем для рук, магнітофонний запис, матеріал для поробок дітей у майстерні, фішки, обладнання для аптеки та магазину.

Хід гри:

Вихователь:

Всі до мене йдіть, малята,
Лист від лікаря Айболита
Я вам хочу прочитати.
Але лист цей не простий,
Він, малята, звуковий.
Тож ставайте всі тихенько,
Слухайте всі уважненько.

діти слухають у магнітофонному запису лист:

«Доброго дня, діти! Звертаюсь до вас по допомогу. Зараз я знаходжусь не в Африці, як це було минулого разу, а на Північному полюсі. Багато тварин захворіло, треба піклуватися про них, я сам не встигаю. Потрібні теплі речі. Швидше приїздіть ! Передаю вам карту, розгляньте її уважно, дорога ваша буде складною і небезпечною».

Вихователь:

- Діти, то що? Допоможемо лікарю Айболиту? А ви пам’ятаєте, що сказав Айболить, що дорога складна і небезпечна? Не боїтесь?

Тоді нам потрібно йти в «Інформаційний центр», розглянути там карту, дізнатися де знаходиться Північний полюс, які звірі там мешкають, і вирішити, яку допомогу ми можемо надати.

В інформаційному центрі

В «Інформаційному центрі» спочатку відкриваємо енциклопедію – читаємо про північний полюс. Потім знаходимо Північний полюс на глобусі. З карти бачимо які тварини і птахи там мешкають. Акцентувати увагу дітей на тому що головним мешканцем Північного полюсу є білий ведмідь. Це найбільша хижа тварина на землі. Густа біла шерсть ведмедя і товстий шар жиру оберігають його від сильних морозів.

Чим же харчується білий ведмідь? Адже ніде немає ні кущика, ні травинки. Ведмідь – чудовий плавець, вода для нього - рідна стихія. Білий ведмідь може плавати, навіть під водою. Він полює на рибу і тюленів, птахів. Коли ведмідь вилазить на лід із води, він струшується. Від нього в усі боки летять бризки. А чому ведмідь не вкривається льодом, адже він вилазить із води на такий сильний мороз? Щоб зрозуміти це, зробимо дослід.

В дослідницькому центрі

Дослід: В ємкість з водою опустіть руку і зразу ж її вийміть. Погляньте на неї уважно. Вона мокра. Вкрита тонким шаром води. Якби зараз вдарив мороз, то ця вода перетворилася б на кірочку льоду. Тепер витріть руки і легенько змажте їх кремом.

Знову опустіть руку у воду і вийміть її. Що ви помітили? Вода вже не вкриває всю руку. Вона зібралась крапельками. І якщо руку струсити, ці каплі з руки злетять. На руці води не буде. Отже й ніщо не перетвориться на лід.

Вихователь:

- Тепер спробуйте пояснити цей випадок з білим ведмедем. (пояснення дітей).

Біля намальованої карти

- Уважно розглядаємо шлях від України до Північного полюсу. Бачимо, що на шляху нам трапиться болото. - Як нам перейти болото? (припущення дітей).

Дійти висновку, що кращого виходу, ніж «килим-літак» не знайти. Знаходимо серед картинок «килим-літак», прикріплюємо його до стенду «потрібних речей».

- Далі на шляху гори. Як нам подолати гори? (припущення дітей). Їх можна перелізти, тільки потрібна мотузка.

Знаходимо серед картинок мотузку – прикріплюємо до стенду.

- Море.

Діти вирішують, як переплисти море. У процесі міркувань доходимо до висновку, що краще човна немає нічого. Знаходимо човника серед малюнків і прикріплюємо до стенду.

Біля стенду «Потрібних речей»

Вихователь:

- Як подолати дорогу, ми вирішили. А тепер давайте подумаємо, як ми можемо допомогти лікарю Айболиту.

- Ми будемо наглядати за хворими тваринами, давати їм гарячий чай, виконувати приписи лікаря.

Вихователь:

- Тепер вирішимо, що ми візьмемо з собою на Північний полюс для тварин, які хворіють. (діти розглядають картинки, вибирають, обґрунтовують свій вибір, якщо всі погоджуються, прикріплюють до стенду).

Розгляд стенду «потрібних речей».

 • Фотоапарат – є.
 • Хліб, ковбаса – купити.
 • Термос – є.
 • Компас – є.
 • Мотузка – є.
 • Посуд, (стаканчик) – зробити.
 • Рукавиці – зробити.
 • Лікарські трави – купити.
 • Компот – зробити.
 • Мед – купити.
 • Килим-літак – купити і доробити.
 • Чарівний клубочок – купити.
 • Чарівна паличка – купити.
 • Човен – зробити.

Вихователь:

- Виявляється, що багато яких речей у нас немає. Їх потрібно купити в магазині. Є і такі речі, які ми б могли зробити самостійно. Це – стаканчик, рукавиці, варення, компот.

- А для того щоб купити будь - що в магазині, що потрібно? (гроші).

- А вони у нас є? А як би ми могли їх заробити? Де нам їх взяти? (припущення дітей – можна щось зробити власними руками, а потім продати).

Вихователь:

- А давайте ось тут подивимось, може щось виберемо? (діти розглядають речі, виготовлені раніше, беруть свої поробки і несуть їх у комісійну крамницю).

В комісійному магазині

Вихователь:

- Ці поробки можна віднести у комісійний магазин і там отримати гроші – фішки, які нам так необхідні.

Комісійний магазин (продавець - вихователь).

Продавець:

- За цю річ я вам дам три фішки.

Діти торгуються:

- Ось подивіться як гарно вона зроблена, охайно і т.д. Дайте 5 фішок. Вчити дітей рекламувати, хвалити свій товар, щоб отримати як змога більше фішок. З отриманими фішками діти йдуть у «Сільпо». Там здійснюють необхідні покупки. Потім до аптеки за лікарськими травами та медом.

Вихователь:

- Остання крамниця, в яку нам треба - це крамниця чарівних речей.

А тут перерва у крамниці,
треба трохи відпочити.
Тож шикуйтесь по порядку,
зробимо фізкультзарядку.
Дружать дощик і хмаринка,
Кап! Кап! Кап! (тупають)
Дружать вітер і сніжинки,
Даб! Даб! Даб! (стрибають)
Дружать рибки із водою,
Хлюп! Хлюп! Хлюп! (плескають)
Дружать діти між собою!
Я і Ти! Я і Ти! Я і Ти! (беруться за руки)

У крамниці чарівних речей

- Відпочили? Часу не гайте, у крамницю завітайте.

Вихователь:

- Діти, будьте уважними, зайвого не купуйте, розмірковуйте. (діти погоджуються купити «килим-літак», який потребує ремонту, чарівний клубочок та чарівну паличку).

Вихователь:

А зараз давайте повернемось до стенду «потрібних речей» і згадаємо, що ми можемо зробити самостійно. Це – паперова склянка, рукавички, компот, човник. Тоді йдемо в нашу майстерню: (на столах лежать потрібні для поробок речі).

У майстерні

- Виберіть, хто що буде робити.

Щоб роботу розпочати,
Треба пальці розім’яти:
Старший встав не лінувався,
Вказівний за ним піднявся,
І середній уже встав,
Підмізинний теж не спав.
Встав мізинчик, як брати –
На роботу треба йти.

Діти працюють, вихователь надає потрібну індивідуальну допомогу.

Збираємося у подорож

Всі необхідні речі діти складають у рюкзак.

Перед дорогою запропонувати дітям вибрати гасло (декілька варіантів)

Гра продовжується…

 

Джерело: Острів знань
Автор: Аравіна Наталія Володимирівна, вихователь ДНЗ № 52 "Сонечко" Чернігівської міської ради

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна