Закрити
Перспективне планування організованої діяльності дітей з загальним недорозвитком мови старшого дошкільного віку
03 Квітня 2014, 16:07 , Переглядів: 3300
FacebookTwitterLivejournal
Перспективне планування організованої діяльності дітей з загальним недорозвитком мови старшого дошкільного віку Фото: detsad-kitty.ru Перспективне планування організованої діяльності дітей з загальним недорозвитком мови старшого дошкільного віку

Авторська корекційно-розвивальна програма учасника ІІ Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень"

Актуальність програми

Мовні проблеми сьогодні стали досить поширеними явищами. Одним із найпоширеніших є загальний недорозвиток мовлення (ЗНМ).

За психолого-педагогічною класифікацією загальний недорозвиток мовлення – це системне порушення мовлення, що об’єднує різні складні мовленнєві розлади, при яких порушено формування всіх компонентів мовленнєвої системи: недостатність словникового запасу, граматичної будови і фонетико-фонетичної системи, зв’язного мовлення.

«Діти з загальним недорозвитком мовлення не можуть спонтанно, без надання допомоги ззовні стати на єдино правильний шлях формування мовлення – онтогенетичного розвитку мовлення нормальних дітей» (Л.Спіроова)

Щоб робота була успішною і результативною та для покращення корекційно – розвивального процесу розробила перспективне планування, яке охоплює всі сторони мовлення відповідно до Базової програми «Я у Світі» і пов’язується з лініями розвитку та сферами життєдіяльності.

Мета:

  1. Розвивати фонетико-фонетичні процеси;
  2. Удосконалювати лексико-граматичну будову мовлення;
  3. Розширювати й активізувати словник дітей;
  4. Формувати зв’язне мовлення та комунікативні здібності дітей;
  5. Сприяти розвитку моторно-артикуляційних функцій, дрібної та загальної моторики, просодичних компонентів мовлення, нормалізувати емоційно-вольову сферу

Очікуваний результат

Дана перспектива розрахована для дітей з ЗНМ старшого дошкільного віку, де вся робота спланована по принципу від простого до складного з поступовим навантаженням мовленнєвого і розумового розвитку дітей і служить основним матеріалом для організації системної корекційно-розвиваючої та корекційно-виховної роботи з дітьми.

Дана програма апробована на методичних засіданнях вчителів-логопедів м. Чернігова, схвалена творчою групою і успішно використовується в роботі  з дітьми з освітніми проблемами.

Джерело: Острів знань
Автор: Гармай Людмила Олександрівна, вчитель-логопед, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, Чернігівський дошкільний навчальний заклад №53, центр Софії Русової, Чернігівської міської ради Чернігівської області

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна