Закрити
Мобільний телефон – друг, з яким треба дружити на відстані
29 Січня 2014, 11:54 , Переглядів: 2848
FacebookTwitterLivejournal
Мобільний телефон – друг, з яким треба дружити на відстані Фото: http://i1.focus.ua Мобільний телефон – друг, з яким треба дружити на відстані

Комплексне заняття для старших дошкільнят учасника ІІ Всеукраїнського конкурсу "Творчий учитель - обдарований учень".

Час не стоїть на місці… Кожен рік приносить нові досягнення, нові звершення. Одним з найбільших відкриттів у галузі технології є винахід мобільного телефону. Ця чудо - техніка стала необхідністю для спілкування не тільки дорослих, але й дітей. На жаль, не всі розуміють, що крім користі в мобільному спілкуванні, телефон приносить багато шкоди. Пропонуємо колегам матеріали з досвіду роботи вихователя дитсадка Шпак Н.Р., яка прагне  навчити дітей правильно спілкуватися по телефону при необхідності,одночасно застерігає, що надмірне користування даним апаратом є вкрай шкідливим. Сподіваємося, що такі форми роботи зацікавлять читачів.

Мета: вчити дітей правильно розмовляти по телефону,використовувати ввічливі слова. Спонукати правильно виражати  свої думки під час розмови, розмовляти в діалозі. Розказати , на які номери потрібно телефонувати у випадку біди. Застерегти про шкідливість мобільного телефону. Розвивати пам’ять, увагу, мислення. Виховувати  дружелюбність, прагнення до живого спілкування.

Матеріали: іграшковий мобільний телефон, пам’ятки – нагадування про номери термінових викликів.

Словник: мобільний телефон, SMS – повідомлення, номери телефонних викликів, антена.

Хід заняття

(Лунає сигнал у дитячому мобільному телефоні. Вихователь читає повідомлення , яке нібито надіслане на цей апарат.)

Вихователь. Малята, чуєте, на мій телефон прийшло SMS – повідомлення. Зараз я прочитаю вам його зміст.

Через поле і лісочок
Подаю вам голосочок.
Я – Сотик, вірний помічник,
Усім допомагати звик.
Знаю, що у вас в садочку
Дуже милі діточки.
Хочу їхнім другом стати
Більш про себе розказати.

Діти, запросимо Телефончик по імені Сотик до себе у гості. Нехай завітає до нас на заняття й розповість більше про себе. Давайте разом відправимо повідомлення Телефончику. Друзі, що напишемо Сотику?

( Діти складають версію тексту, вихователь відправляє повідомлення.)

Поки наш приятель поспішає до нас, я вам розкажу, як потрібно розмовляти по телефону. Отже, ввічлива людина завжди починає свою телефонну розмову із привітання. Якщо ти телефонуєш, то спочатку назви своє ім’я. Ніколи не починай розмову по телефону питанням « Хто це?».Виховані люди ніколи не телефонуватимуть раніше восьмої години зранку і пізніше за дев’яту вечора. А у вихідні бажано зранку телефонувати якомога пізніше, тому що люди хочуть довше відпочити. Не теревень годинами по телефону, це неввічливо. Не забувай говорити чарівні слова: « будь ласка», « дякую», «прошу», « на все добре». Якщо ти випадково помилився номером, попроси вибачення.

(Стук у двері. Заходить  телефон.)

Вихователь. А ось і Сотик. Заходь, Телефончику, в наш клас. Швидше розповідай, з якою метою завітав до нас.

Сотик. Привіт, малята, я дуже радий зустрічі з вами. Знаю, що всі ви і ваші рідні користуєтесь телефоном, без нього вже не можете уявити свого життя. Я прийшов сюди для того, щоб погратися з вами і розказати про себе багато цікавого. Спершу нагадаю вам номери термінових викликів:

01 – телефонувати при виникненні пожежі;

02 – дзвінок у міліцію;

03 – швидка допомога;

04 – служба газу.

Щоб добре запам’ятати ці номери, я подарую кожному із вас пам’ятки – нагадування.

Вихователь. Молодець, Телефончику, ти добре підготувався до зустрічі з нами. Дякуємо за подарунки. Наші дітки теж приготували для тебе сюрприз. Разом з нами виконуй фізкультхвилинку.

А у нас цілий день
Чути скрізь дзень – дзелень.
Це звірятка з лісу нас турбують
На зарядку кличуть – телефонують.
Разом із лисичкою поприсідаємо,
Із зайчиком маленьким дружно пострибаємо.
А сіренький вовчок ухопився за бочок,
Нахилились вправо, вліво, вправо, вліво
Та за парти сіли сміло.

Сотик.  Друзі, я вам запропоную цікаві загадки, а ви спробуйте розгадати їх.

Дивну скриньку носить Толя –
З неї чути голос Олі.
Толя скаже лиш:«Привіт!»
«Здрастуй», - чує він за мить.
(Телефон мобільний)
Не будильник, а дзвонить.
Не приймач, а говорить.
(Телефон)

Молодці,  хлопчики та дівчатка, з моїми загадками ви впорались.

Вихователь. Діти, ви повинні знати, що телефон мобільний не тільки корисний, а ще й шкідливий, тому що він випромінює шкідливі проміння, які погано  впливають на наше здоров’я. Я закликаю вас , розмовляйте по телефону  не більше 2 – 3 хвилини і тільки при  необхідності. Внаслідок користування мобільним телефоном люди стають тривожними і роздратованими. Людське тіло є антеною для телефону. Особливо небезпечно користуватися таким телефоном під час грози. Малята, я прошу вас, ніколи не кладіть мобільний телефон у кишені, не носіть телефон на шнурку на шиї.

Сотик. Діти ,це означає , що ви тепер не будете дружити зі мною?

Вихователь. Чому, ми дружитимемо з тобою, правда, діти. А на знак  дружби пограємо у гру. Гра називається « Зіпсований телефон»

Усі учасники гри стають рядочком або сідають на лавочку. Ведучий вигадує слово і говорить на вухо гравцеві, який стоїть у кінці ряду. Вимовляти слово треба тихо, щоб ніхто його не почув. Кожний передає почуте слово ланцюжком одне одному. Тобто слово передається ніби по телефонному дроту. Коли черга дійде до першого учасника, ведучий перевіряє, чи хорошим був зв’язок?

Він запитує спочатку у першого учасника, а потім у решти гравців, що вони почули? Результат може бути дуже веселим, адже хтось замість « вазон» почув «слон», а комусь здалося, що це слово «мікрофон». От і маємо зіпсований телефон.

Вихователь. Молодці, діти, дякуючи Сотику, ми дуже багато дізнались про телефон,телефонні розмови і номери швидкого виклику. Мені хотілося б дізнатись, наскільки ви уважно слухали мене і Телефончика.

Бесіда за питаннями

  1. Що робити, коли ти телефонував товаришеві, але помилився номером і потрапив до іншої квартири?
  2. Чи можна довго розмовляти по телефону?
  3. Як потрібно розпочинати телефонну розмову?
  4. Чим корисний телефон?
  5. Чи шкідливе   надмірне користування мобільним телефоном?
  6. За яким номером ми можемо зателефонувати у міліцію?
  7. За яким номером можна викликати швидку допомогу?

Ви правильно відповіли на мої запитання, а це означає, що на сьогоднішньому занятті  дізналися багато корисного. Тобі дякуємо, Сотику, за цікаве спілкування.

Сотик.  Діти, я радий був знайомству з вами. Ви дуже веселі, чемні та розумні. Хотів би  спілкуватися з вами, але у разі необхідності. Бажаю вам отримувати лише веселі та приємні дзвінки. До нових зустрічей, малята.

До побачення!

Прикріплені файли
Джерело: Острів знань
Автор: Наталія Шпак, вихователь ДНЗ «Сонечко» с. Остап’є, Підволочиський р-н, Тернопільська обл.

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна