Закрити
Особливості розвитку дитини на чотири роки
16 Березня 2013, 17:35 , Переглядів: 7933
FacebookTwitterLivejournal
Особливості розвитку дитини на чотири роки Фото: http://mira-moon.ru Особливості розвитку дитини на чотири роки

Особливості розвитку дитини на чотири роки такі. У чотири роки дитина вчиться дру-жити. Грати на самоті вже нудно, набагато цікавіше робити це з кимось. Зазвичай діти грають невеликими групами. Іно-гда ці групи стають по-постійними за складом. Так по-є перші друзі - ті, з ким дитині найлегше знайти взаєморозуміння.

Дитина дуже переживає, якщо з нею ніхто не хоче грати. А на взаємовідносини дітей у цьому віці дуже впливають оцінки дорослих. Наприклад, ніхто не хоче дружити з хуліганами, яких постійно лають вихователі. Тому намагайтеся не давати негативних оцінок іншим дітям при дитині.

Чотирирічка вже здатна слухати і чути, тому частіше читайте не тільки казки та оповідання, але і що-небудь пізнавальне. Адже якщо раніше дитина вивчала світ через спостереження та експерименти, то тепер цього не достатньо. «Звідки беруться діти?», «Чому йде сніг?», «Навіщо котику хвіст?». Відповіді на ці питання дитині самостійно не знайти.

Завдяки вашим розповідями, перегляду пізнавальних телепередач, відеофільмів дитина відривається від світу, в якому живе кожен день. Дізнається, що  десь далеко є пустелі, де навколо один пісок, а є Північний полюс і Антарктида, де завжди лежить сніг і живуть пінгвіни. Карапузові цікаві тварини, яких він бачив тільки по телевізору або на картинці, він уважно слухає розповіді про океан, про країни та людей, які в них живуть. А ще дітлахи обожнюють історії з життя батьків або інших людей.

Зараз дитині подобається працювати, допомагати мамі, усвідомлювати себе значущою і корисною. Тому обов'язково залучайте її до спільної праці, намагайтеся разом робити найрізноманітніші домашні справи. Виконуйте їх з інтересом, так, щоб дитина отримувала задоволення. Вона буде горда, якщо ви часто будете просити її про допомогу: «Сашенька, мені дуже потрібна твоя допомога. Підмети, будь-ласка, підлогу. Або витри пил ». Або так: «Сьогодні ми з тобою повинні прибрати в квартирі». Обов'язково хваліть маленького помічника за терпіння і допомогу, нехай навіть не все у нього виходить добре.

У цей період його може долати страх втратити материнської любові. Тому деякі діти дуже болісно переносять будь-яке покарання, навіть підвищення тону. Їм здається, що раз мама лає, то вона погана, і її розлюбили. Щоб у дитини сформувати висока самооцінка, мало говорити про те, як ви любите. Цінність особистості повинна вимірюватися якимись реальними справами. Для цього треба, щоб дитина відрізнялася якимись здібностями або навичками. Вміла щось робити добре і навіть краще за інших - це допомогло б пишатися собою. Постарайтеся зробити так, щоб дитина не відчувала себе безпорадним чоловічком, від якого нічого не залежить. Іноді навіть варто вигадувати ситуації, які давали б можливість проявити себе на ділі, випробувати в труднощах.

У чотири роки діти вже достатньо виразно і осмислено розмовляють, так що з ними можна розмовляти на різні теми. У них вже достатній запас слів. Вони починають граматично правильно будівати фрази, нормально вимовляти звуки. Більшість дітей в цьому віці правильно вимовляють такі важкі для засвоєння «и», «е», «х», більш чітко вимовляють свистячі звуки, з'являється звук «ц». У деяких вже можуть бути складні шиплячі, «л» і «р». Але, як правило, більшість малюків продовжують замінювати їх звуками простіше. Зрозуміло, чотирирічки ще не здатний логічно, зв'язано і зрозуміло розповісти про те, чому Вова і Сашко в садку побилися. Або толково переказати прочитану казку. Тому вам, щоб щось зролзуміти, доведеться поставити багато уточнюючих запитань.

Точно так само дитина ще не зможе описати зміст сюжетної картинки. У кращому випадку назве предмети, перерахує дії: зайка стрибає, колобок катиться. Дитині вже під силу невеличкі приказки і навіть вірші. Втім, і великі теж. Якщо кожен вечір вкладатися спати під «У Лукомор'я дуб зелений ...», то через місяць-другий в один прекрасний вечір малюк вам видасть її дослівно. Розповість «на автоматі», не розумиючі сенсу половини слів. Ну і нехай. Адже це теж хороше тренування пам'яті.

Втім, як правило, діти в цьому віці прагнуть не просто запам'ятовувати слова, а й осмислювати їх, відшукувати зв'язок між предметом і його назвою. Тому частенько вони починають вигадувати свої, як їм здається, правильні словечки. Деякі слова вони змінюють по аналогії з іншими. Іноді виходить неправильно, але зате забавно: мікроба, Окни, люди, на пальто. Кращі перли не полінуйтеся записувати, через багато-багато років буде над чим посміятися.

Дитина в цей період активно цікавиться власними половими органами, дізнається, що хлопчики і дівчатка не схожі один на одного. Саме в цей період від них можна почути запитання: «Звідки беруться діти?». У цей період хлопчики переживають так званих Едипів комплекс, а дівчатка - комплекс Електри. Якщо не вдаватися в тонкощі, то коротко це означає, що дитина починає відчувати потяг до батьків протилежної статі. Хлопчик бажає зайняти місце батька поруч із матір'ю та сприймає її як ідеал жінки. І фраза дитини: «Мама, коли я виросту, я на тобі одружуся!» - Пряме тому підтвердження. Поступово хлопчик розуміє, що змагатися з татом йому не під силу, відчуває страх бути покараним, який і змушує його відмовитися від ідеї одружитися на мамі. Якщо спершу малюк відчував до тата заздрість, то на зміну цьому почуттю приходить бажання у всьому бути схожим на нього. Адже мама любить таких, як тато. Дівчата, відповідно, мріють роздобути тата. Але, придушивши потяг до батька, починають ідентифікувати себе з матір'ю. Стаючи схожою на власну матір, малятко тим самим збільшує ймовірність у майбутньому знайти чоловіка, схожего на батька.

Суворі заборони, лайка і залякування «на цю тему» ​​лише надають малюкові шкоду. Дитина все одно не перестане цікавитися темою полів, а страх бути покараним може перетворити його на невротика і в майбутньому позначитися на інтимному житті у вигляді фригідності або імпотенціі. У той же час, надмірно заохочувати до цього теж не варто. І той і інший сценарій поведінки однаково шкідливі. Це призведе до фіксації дитини на фаллической стадії розвитку. Виростаючи, такі люди приділяють величезну увагу власному тілу, не пропускають нагоди виставити напоказ, люблять гарно й зухвало одягатися. Чоловіки поводяться самовпевнено і нахабно. Любовні перемоги вони асоціюють з життєвим успіхом. Постійно прагнуть довести собі і навколишнім свою чоловічу перевагу. Ось звідки беруться донжуани! З дівчаток з фіксацією на цій стадії виростають кокетки. Це в кращому випадку. Таким пані властива схильність до безладних статевих зв'язків, постійне бажання флірту і спокуси. Так що батькам є над чим замислитися. Адже, якщо вірити Фрейду, подальша доля дитини залежить від їхніх вчинків набагато більше, ніж вони думають.

Розвиток дитини з 4 до 5 років.

Психічний

 • Усяке доручення, яке дитина отримує від дорослих, намагається виконати.
 • Відрізняється хорошою пам'яттю, з легкістю запам'ятовує довгі вірші.
 • Добре грає з іншою дитиною і практично не свариться.

Фізичний

 • Ходить на п'ятах.
 • Повністю самостійно одягається.
 • Грає в ігри з м'ячиком.
 • Може стрибати на місці або просуваючись вперед.

Розумовий

 • Називає числа від 1 до 10.
 • Використовує майбутній час дієслів.
 • Чи розуміє прийменниково-відмінкові конструкції з прийменниками: на, під, перед, близько.
 • Повторює речення з 5-7 слів.
 • Називає дитинчат 4-5 варин
 • Називає антоніми за аналогією

Познайомившись з особливостями розвитку дитини в чотири роки, ви зможете уникнути деяких поширених помилок у вихованні дітей.

Джерело: http://mira-moon.ru
Обговорення (1)
Yanina7 02 Листопада 2015, 23:25
Особисто мені у розвитку дочки (5р) допомогли дитячі розвиваючі журнали. Спробувала багато видань і зупинилася на "Пізнайко". Дійсно яскравий, розвиваючий с іграми та головоломками. Багато цікавих історій і віршів для вивчення. До того ж журнал виходить не лише на російській мові, а й на українській, що не може не радувати, оскільки не так багато дитячої розвиваючої літератури, яка допомагає розвивати в дитині любов до традицій та батьківщини. Раджу спробувати.)
Видалити Відміна
Забанити Відміна