Закрити
10 порад для здорового розуму і твердої пам'яті
17 Серпня 2012, 21:51 , Переглядів: 6099
FacebookTwitterLivejournal
10 порад для здорового розуму і твердої пам'яті Фото: http://rcsrp.rusedu.net 10 порад для здорового розуму і твердої пам'яті

Розвиток пам'яті у дітей - це дуже важливе завдання, яке стоїть перед люблячими батьками. Адже, чим краще у дитини буде розвинена пам'ять, тим легше буде вчитися в школі.

Не вимагайте зайвого

Не варто пред'являти дитині завищених вимог. Якщо ваша «програма» не зацікавить дитину, то скільки б вона не займалася, засвоїти її школяру буде складно. Не корите його за відсутність феноменальних успіхів, адже психоемоційне навантаження від цього тільки зросте. Запропонуєте дитині на вибір декілька шляхів самореалізації: спорт, творчість, хобі.

Встановите режим дня

Розумові навантаження можна полегшити, якщо дотримуватися правильного розпорядку дня. Молодші школярі не повинні лягати спати пізніше за 22 години і робити уроки «проти ночі». Режим дня потрібний і в канікули, щоб потім легше було перебудуватися на робочий лад.

Зміцнюйте імунітет

Порадьтеся з лікарем і складіть для дитини програму гартування і спортивних занять. Не забувайте також про прийом полівітамінних комплексів в осінній і весняний періоди. Ці заходи допоможуть школяру позбавитися від частих хвороб, що посилюють втому. Пам'ятаєте: щоб прийти в себе після хвороби, включитися в роботу, дітям треба не менше двох тижнів.

Потурбуйтеся про відпочинок

Від втоми допомагає чергування розумових і фізичних навантажень. Просидівши годину за підручниками, школяр потребує прогулянки на свіжому повітрі, активних ігор і спілкування з друзями.

Заварите чай

Після школи або перед сном давайте дитині трав'яний чай, він розслаблює, допомагає емоційно розрядитися. Особливо корисний при розумових перевантаженнях чай з м'ятою, мелісою, валеріаною і пустирником. Не давайте дітям лікарські препарати без рекомендації лікаря!

Зробіть масаж

Розумовій перевтомі сприяють також проблеми з поставою. М'язовий каркас школяра ще не зміцнів, а від довгого сидіння за столом дитина сутулиться − в м'язах виникає напруга, що провокує головний біль. Запишіть школяра на лікувальну фізкультуру й плавання. А розслабитися після навчального дня йому допоможуть м'які погладжувальні рухи в області шийно-комірної зони, волосистій частині голови і м'язів обличчя.

Перевірте зір

Дитина повинна регулярно відвідувати офтальмолога, адже причиною розумової перевтоми можуть бути і проблеми із зором. Через те, що школяр недостатньо чітко бачить навколишні предмети, він постійно знаходиться в напрузі і сильніше втомлюється.

Не забувайте про правильне харчування

Для нормальної роботи головного мозку необхідно, щоб харчування було повноцінним і різноманітним. Особливо корисні «для голови» молоко, сир, кефір, сир, м'ясо, риба, яйця, зелень, бобові, гриби, горіхи, насіння, банани і морепродукти.

Будьте для дитини прикладом

Старайтеся самі вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися. Приклад батьків, краще за будь-які поради, навчить школяра стежити за своєю фізичною і розумовою формою.

Масаж для звивини

Ці процедури допоможуть дитині і «відпочити головою», і підготуватися до розумової праці.

Масаж кінчиків пальців рук, лоба і вушної раковини впродовж однієї хвилини.

Кліпса на вухо: лівополушарникам − на праве, і навпаки. Ставиться на верхню частину вуха на одну годину. Найбільш ефективні магнітні кліпси. Але можна використовувати і звичайні білизняні прищіпки.

Джгути на кисть, мізинець, великий палець до 10 хвилин. Потім легкий масаж. Лівополушарникам − на праву руку, і навпаки. В якості джгутів можна використовувати гумки для бігуді.

Джерело: http://lyceum32.org
Обговорення (1)
12 відмінниця 12 21 Квітня 2013, 15:19
дуже цікаво! Мої батьки в порівнянні з цим smiley:'smileysmiley
Видалити Відміна
Забанити Відміна