Закрити
Дитина на вулиці: Обережно: Незнайомці!
15 Грудня 2011, 16:53 , Переглядів: 10002
FacebookTwitterLivejournal
Дитина на вулиці: Обережно: Незнайомці! Фото: http://itacidentityblog.com Дитина на вулиці: Обережно: Незнайомці!

Поради батькам від практичного психолога.

Мета:

розширити знання батьків та дітей з основних правил особистої безпеки під час зустрічі з незнайомими людьми у під'їзді, на вулиці; ознайомити і вивчити способи уникнення небезпеки; розвивати здатність орієнтуватися у складних ситуаціях, вміння оцінувати небезпеку та обирати дії для самозахисту. Від раннього віку дитина повинна знати, що люди бувають різні, тому мати справу можна лише з тим, хто добре відомий. Дуже важливо пояснити, що "незнайомець” – це будь-яка людина, яку дитина не знає. Незнайомець може назвати дитину на ім'я, сказавши, що прийшов за нею на прохання матусі або тата. Але на всі пропозиції чужої людини дитина повинна відповідати відмовою та, у разі небезпеки, кричати: "Я вас не знаю!”, привертаючи до себе увагу оточуючих.

Щоб не трапилось біди, пам'ятайте!

 1. Завжди ставтеся до власної дитини з довірою, щоб вона могла розповісти вам про найменші пригоди, що сталися з нею, бо інакше дитина від жаху або сорому може приховати від вас щось справді серйозне.
 2. Розтлумачте дитині, що вона повинна повідомляти вам про кожну спробу незнайомця завести з нею розмову, запропонувати солодощі, гроші, спільну прогулянку, цікаву гру тощо.
 3. Поясніть дитині, що завжди слід відмовлятися від того, що їй пропо-нують, не вести розмови з незнайомою людиною і відійти від неї.
 4. Дозвольте дитині порушувати встановлені вами правила та норми поведінки, якщо це потрібно для самозахисту: втікати, голосно кри-чати, казати незнайомцеві неправду, вириватися, кусатися, кликати на допомогу старших або навіть щосили вдарити нападника.
 5. Розкажіть дитині, що незнайома людина не повинна торкатися, обіймати та цілувати її, що дитина має право сказати "ні” будь-якому дорослому, який спричиняєш біль, лякає чи завдає шкоди.
 6. Поясніть дитині, що для неї дуже небезпечно йти кудись з незнайом-цем, приймати від нього подарунки, сідати в чужу машину, гратися до вулиці, тримати у таємниці будь-яке знайомство з дорослими.
 7. Довіряючи дитині ключі від квартири, не вішайте їх дитині на шию – краще вшийте у кишеню „блискавку” та ланцюжок для ключа, навчіть дитину не забувати ключ у дверях, не залишати його у поштовій скриньці, не кидати пальто чи куртку будь-де або віддавати його незнайомцеві.
 8. Попросіть дитину повертатися додому у певний час та за першої вимоги.
 9. Навчіть дитину користуватися ліфтом і поясніть, що сідати у ліфт разом із незнайомими людьми небезпечно.
 10. Якщо є змога, супроводжуйте дитину на вулицю та додому, контролюйте шлях дитини у під'їзді та ліфті.
 11. Розмови на ці теми потрібно вести з почуттям міри, доброзичливо та начебто випадково.
 12. Не можна залякувати дитину агресивним оточенням, інакше вона не зможе ризикувати, а це – складова частина її самозахисту. Дитині необхідно пояснити, що якщо вона загубилася чи опинилася у небезпечній ситуації, можна попросити допомоги у міліціонера, пожежного, працівника метро, касира або продавця у великому магазині, адміністратора у музеї, театрі або кінотеатрі.
 13. Розкажіть дитині про особливості уніформи посадових осіб, пока-жіть, як виглядає міліцейська машина, де знаходиться відділення міліції вашого району. Скажіть, що допомогою міліції та пожежних може скористатися кожен житель міста, незалежно від того, Доро-слий він чи дитина. Дуже часто хороше виховання заважає дитині у випадку небезпеки діяти рішуче. Тому навчіть дитину на вулиці не довіряти ані жінці, ані підліткам, навіть тим, хто молодший за неї. Не тільки тому, що вони можуть заманити жертву у машину до зловмисників, але й через "дитячий рекет”, бійку тощо.
 14. Побачивши незнайомця, який спілкується з вашою дитиною, ви:
 • повинні підійти та з'ясувати, у чому справа (як правило, дорослі не підходять до незнайомої дитини, якщо не мають поганих намірів, за винятком випадків, коли дитина загубилася та плаче), а якщо незна-йомець пішов, розпитати про нього дитину, інших дітей, сусідів;
 • якщо у вас виникла підозра щодо поганих намірів незнайомця або якщо він намагається сховатися, його слід затримати, покликавши на допомогу сусідів, сповістити міліцію про те, що сталося, зазначити його прикмети;
 • посилити контроль за дитиною, тому що спроби чіплятися до неї можуть повторитися; зателефонувати до міліції, якщо серед дітей з'явилась підозріла доросла особа;
 • за спроби насильства над дитиною слід негайно викликати міліцію та "Швидку допомогу”, для порушення кримінальної справи проти насильника – написати заяву до прокуратури. Необхідно пам'ятати, що дитина має власну шкалу оцінювання серйозності подій, уявлення про обов'язки та етику.

Спробуйте осмислити це та пам'ятайте, що дитину захищають, насамперед, ваша любов і увага до неї.

Джерело: Острів знань

Дана публікація розміщена на сайті Острів знань у електроному вигляді з відома і згоди власника авторських прав на некомерційній основі та охороняється законом «Про авторське право та суміжні права». Використання даного матеріалу, публікування і републікування на інших ресурсах мережі Інтернет допускається за умови розміщення прямого активного гіперпосилання на сайт. Будь-яке комерційне використання даного тексту без відома і згоди власника авторських прав не допускається. З питань комерційного використання даного матеріалу звертайтеся за адресою admin@ostriv.in.ua

Видалити Відміна
Забанити Відміна