Закрити
Програма розвитку мовлення дітей дошкільного віку
24 Лютого 2012, 15:57 , Переглядів: 13255
FacebookTwitterLivejournal
Програма розвитку мовлення дітей дошкільного віку Фото: http://briztyr.ru Програма розвитку мовлення дітей дошкільного віку

Програма є результатом багаторічних наукових досліджень, проведених лабораторією розвитку мови Інституту дошкільної освіти і сімейного виховання РАО. Вона розкриває основні цілі, завдання і зміст навчання дітей рідної мови у віці від трьох до семи років, сприяє формуванню необхідного рівня мовленнєвих умінь і здібностей; спрямована на активізацію емоційно-образної сфери мислення, виховання інтересу до рідного слова, розвиток почуття мови.

Концепція програми базується на науковому положенні Ф.А.Сохіна про необхідність елементарного усвідомлення дитиною явищ рідної мови і мовлення, лінгвістичного розвитку в дошкільному дитинстві. Тому важливою відмітною особливістю програми є її націленість на роботу з опрацювання дитиною основних закономірностей мови.

Відповідно з базовими положеннями програми мова дитини розвивається в ході узагальнення мовних явищ, сприйняття мови дорослих і власної мовної активності. Мова і мовлення розглядаються як ядро, що знаходиться в центрі розвитку різних ліній психічного розвитку мислення, уяви, пам'яті, емоцій. Тому вивчення мови і розвиток мовлення даються в програмі не тільки в сфері оволодіння мовними навичками фонетичними, граматичними, лексичними, а й, що дуже важливо, в контексті розвитку спілкування дітей один з одним і з дорослими.

Необхідною компонентом програми є мовне виховання, яке передбачає формування культури мовленнєвого спілкування й оволодіння основними комунікативними здібностями.

Система навчання дошкільнят за програмою включає три основні напрямки:

  • освоєння різних структурних рівнів системи мови: фонетики, лексики та граматики;
  • освоєння навичок оволодіння мовою в його комунікативної функції (розвиток зв'язного мовлення, мовного спілкування);
  • розвиток здатності до елементарного усвідомлення мовних і мовленнєвих явищ.

Реалізація цих напрямків передбачає організацію освітнього процесу у формі співробітництва та творчого спілкування вихователя з дітьми.

Прикріплені файли
Видалити Відміна
Забанити Відміна